Rànquing TORNEO TEAMING 30/09 ronda 1
G = Guanyats, P = Perduts, I = Empatats, N = No presentats, PT = Punts Totals
Grupo 1
G
P
E
N
PT
Equip
Ruben Infa/Luis Vazqu
Javier Rue/Jordi Pag
Silvia Car/Neus Yuste
Juan Soto/Alberto Ch
Beni Ruiz/Miquel Rie
1
3
0
1
0
10
Ruben Infa/Luis Vazqu
6-3
6-2
5-5
5-4
2
3
1
0
0
9
Javier Rue/Jordi Pag
3-6
6-4
6-1
8-1
3
2
2
0
0
6
Silvia Car/Neus Yuste
2-6
4-6
6-3
9-1
4
1
2
1
0
4
Juan Soto/Alberto Ch
5-5
1-6
3-6
4-3
5
0
4
0
0
0
Beni Ruiz/Miquel Rie
4-5
1-8
1-9
3-4
Grupo 2
G
P
E
N
PT
Equip
Nico Franc/Javier Gar
Ignasi Cas/Jordi Vele
Juan Manue/Jonathan R
Azzam Char/Francesc G
6
2
1
0
0
6
Nico Franc/Javier Gar
6-3
6-4
2-6
7
2
1
0
0
6
Ignasi Cas/Jordi Vele
3-6
8-2
9-2
8
1
2
0
0
3
Juan Manue/Jonathan R
4-6
2-8
9-3
9
1
2
0
0
3
Azzam Char/Francesc G
6-2
2-9
3-9
Grupo 3
G
P
E
N
PT
Equip
Ricard Viv/Javier Zam
Francesc V/Marti Sole
Joaquin Ga/Alex Puent
Alberto Va/Hector Mel
10
3
0
0
0
9
Ricard Viv/Javier Zam
9-1
9-2
6-3
11
0
1
2
0
2
Francesc V/Marti Sole
1-9
6-6
5-5
12
0
1
2
0
2
Joaquin Ga/Alex Puent
2-9
6-6
4-4
13
0
1
2
0
2
Alberto Va/Hector Mel
3-6
5-5
4-4
Grupo 4
G
P
E
N
PT
Equip
Edu Corral/Alfonso Or
Arnau Orti/Jordi Scho
Sergi Alfo/Xavier Lop
Pere Pons/Íñigo Rubi
14
3
0
0
0
9
Edu Corral/Alfonso Or
6-5
3-2
9-2
15
2
1
0
0
6
Arnau Orti/Jordi Scho
5-6
7-3
9-4
16
1
2
0
0
3
Sergi Alfo/Xavier Lop
2-3
3-7
7-6
17
0
3
0
0
0
Pere Pons/Íñigo Rubi
2-9
4-9
6-7
Grupo 5
G
P
E
N
PT
Equip
Marc Herre/Francisco
Alejandro /Pau Rio Ro
Gonzalo Pa/Oriol Abel
Javier Bel/Daniel Mar
18
3
0
0
0
9
Marc Herre/Francisco
6-4
7-4
9-2
19
2
1
0
0
6
Alejandro /Pau Rio Ro
4-6
8-1
9-1
20
1
2
0
0
3
Gonzalo Pa/Oriol Abel
4-7
1-8
9-3
21
0
3
0
0
0
Javier Bel/Daniel Mar
2-9
1-9
3-9
Grupo 6
G
P
E
N
PT
Equip
Carles Gon/Froilan Ri
Xavier Bar/Joan Anton
Dani Eneri/Pablo Sarr
David Bar/Raul Arand
22
3
0
0
0
9
Carles Gon/Froilan Ri
7-4
7-4
9-1
23
2
1
0
0
6
Xavier Bar/Joan Anton
4-7
9-2
9-2
24
1
2
0
0
3
Dani Eneri/Pablo Sarr
4-7
2-9
8-2
25
0
3
0
0
0
David Bar/Raul Arand
1-9
2-9
2-8
Grupo 7
G
P
E
N
PT
Equip
Juan Migue/Juan Anton
Ramon Domi/David Mart
Ivan Romer/David Segu
Raul Lucen/José Manue
26
3
0
0
0
9
Juan Migue/Juan Anton
5-3
8-1
9-2
27
2
1
0
0
6
Ramon Domi/David Mart
3-5
8-4
8-2
28
1
2
0
0
3
Ivan Romer/David Segu
1-8
4-8
8-2
29
0
3
0
0
0
Raul Lucen/José Manue
2-9
2-8
2-8
Grupo 8
G
P
E
N
PT
Equip
Jose Jimen/Javier Gar
Elias Gran/José Manue
Ivan Urban/Oscar Góme
Sebas Nuez/Carles Mar
30
3
0
0
0
9
Jose Jimen/Javier Gar
9-0
9-3
9-1
31
1
2
0
0
3
Elias Gran/José Manue
0-9
8-4
4-6
32
1
2
0
0
3
Ivan Urban/Oscar Góme
3-9
4-8
7-3
33
1
2
0
0
3
Sebas Nuez/Carles Mar
1-9
6-4
3-7
Grupo 9
G
P
E
N
PT
Equip
Mª Jose Lo/Cristina T
Chari Orte/Mandy Arra
Angela (Sa/Carolina O
Mariam Mar/Susana Pal
Marta Crus/Mariana Ca
34
4
0
0
0
12
Mª Jose Lo/Cristina T
7-4
8-4
6-2
7-3
35
2
2
0
0
6
Chari Orte/Mandy Arra
4-7
7-5
7-2
0-8
36
2
2
0
0
6
Angela (Sa/Carolina O
4-8
5-7
8-2
9-1
37
1
3
0
0
3
Mariam Mar/Susana Pal
2-6
2-7
2-8
7-4
38
1
3
0
0
3
Marta Crus/Mariana Ca
3-7
8-0
1-9
4-7
Grupo 10
G
P
E
N
PT
Equip
Antonieta /Maria Luis
Belen Rodr/Iratxe Per
Sara/ Clara
Sheila Mor/Zoila More
Anna Capel/Elisabeth
39
3
1
0
0
9
Antonieta /Maria Luis
6-2
4-6
7-4
6-4
40
3
1
0
0
9
Belen Rodr/Iratxe Per
2-6
7-3
7-4
8-1
41
3
1
0
0
9
Sara/ Clara
6-4
3-7
9-1
8-2
42
1
3
0
0
3
Sheila Mor/Zoila More
4-7
4-7
1-9
7-3
43
0
4
0
0
0
Anna Capel/Elisabeth
4-6
1-8
2-8
3-7
Grupo 11
G
P
E
N
PT
Equip
Enric Escoda & Aida Delgado
Pedro Mart/Berta Junc
Lara Subil/Daniel Fer
Anna Andre/Alfonso Ma
Fede Apoll/Juanlu Oza
44
3
0
1
0
10
Enric Escoda & Aida Delgado
4-3
5-5
9-0
9-3
45
3
1
0
0
9
Pedro Mart/Berta Junc
3-4
7-3
7-1
9-2
46
2
1
1
0
7
Lara Subil/Daniel Fer
5-5
3-7
7-1
9-0
47
1
3
0
0
3
Anna Andre/Alfonso Ma
0-9
1-7
1-7
8-1
48
0
4
0
0
0
Fede Apoll/Juanlu Oza
3-9
2-9
0-9
1-8
Grupo 12
G
P
E
N
PT
Equip
Toni Torre/Georgina T
Alfonso Mi/Anna Bengu
Daniela Pa/Oscar Palm
Helena Jim/Xavi Pano
49
3
0
0
0
9
Toni Torre/Georgina T
7-5
7-3
9-2
50
2
1
0
0
6
Alfonso Mi/Anna Bengu
5-7
6-4
9-3
51
1
2
0
0
3
Daniela Pa/Oscar Palm
3-7
4-6
9-2
52
0
3
0
0
0
Helena Jim/Xavi Pano
2-9
3-9
2-9
Grupo 13
G
P
E
N
PT
Equip
Ana Gilabe/Germán Je
Montse Gal/Azzam Char
Noelia Ram/Javier Blu
Falta Pare/Falta Pare
53
2
0
1
0
7
Ana Gilabe/Germán Je
6-6
8-4
9-0
54
2
0
1
0
7
Montse Gal/Azzam Char
6-6
9-5
9-0
55
1
2
0
0
3
Noelia Ram/Javier Blu
4-8
5-9
9-0
56
0
3
0
0
0
Falta Pare/Falta Pare
0-9
0-9
0-9
Grupo 14
G
P
E
N
PT
Equip
Leonor Mor/Juan migue
Manuel Pec/Sandra Rod
Sergi Gero/Sònia Rosa
Fran Ferna/Marc Davi
57
3
0
0
0
9
Leonor Mor/Juan migue
8-1
7-2
7-2
58
2
1
0
0
6
Manuel Pec/Sandra Rod
1-8
7-3
5-4
59
1
2
0
0
3
Sergi Gero/Sònia Rosa
2-7
3-7
4-3
60
0
3
0
0
0
Fran Ferna/Marc Davi
2-7
4-5
3-4
Grupo 15
G
P
E
N
PT
Equip
Javier Pei/Ana Serran
Joan Cheno/Carol Imed
Javier Mar/Conchi Pic
Falta Pare/Falta Pare
61
3
0
0
0
9
Javier Pei/Ana Serran
6-5
8-3
9-0
62
2
1
0
0
6
Joan Cheno/Carol Imed
5-6
9-1
9-0
63
1
2
0
0
3
Javier Mar/Conchi Pic
3-8
1-9
9-0
64
0
3
0
0
0
Falta Pare/Falta Pare
0-9
0-9
0-9
Grupo 16
G
P
E
N
PT
Equip
Oriol Mend/Izan Gonza
Marcos Luc/Sergio San
Hugo Amago/Arturo Alv
Claudia Va/Andrea Blá
65
3
0
0
0
9
Oriol Mend/Izan Gonza
9-1
9-0
9-0
66
2
1
0
0
6
Marcos Luc/Sergio San
1-9
9-1
4-2
67
1
2
0
0
3
Hugo Amago/Arturo Alv
0-9
1-9
5-4
68
0
3
0
0
0
Claudia Va/Andrea Blá
0-9
2-4
4-5
Grupo 17
G
P
E
N
PT
Equip
Ivan Marti/Alex Marti
Albert Gar/Pol Martin
Catherine /Marta Jane
Arnau Carr/Gerard Pou
Marc Casac/Albert Vel
69
4
0
0
0
12
Ivan Marti/Alex Marti
4-1
9-2
9-2
9-2
70
3
1
0
0
9
Albert Gar/Pol Martin
1-4
6-3
6-0
8-2
71
2
2
0
0
6
Catherine /Marta Jane
2-9
3-6
7-5
6-4
72
0
3
1
0
1
Arnau Carr/Gerard Pou
2-9
0-6
5-7
6-6
73
0
3
1
0
1
Marc Casac/Albert Vel
2-9
2-8
4-6
6-6